office@umkv.co.ua

+38044 503 04 88

+38067 328 48 54




Відповіді на часто задавані питання

1. Хто може отримати кредит у ломбарді? Які потрібні документи?

Клієнтом ломбарду може стати будь-який повнолітній громадянин України або іноземець. Для того, щоб Ви отримали кредит, співробітник ломбарду зобов’язаний ідентифікувати Вашу особу, тому є необхідним  паспорт або рівноцінне посвідчення, а також, у разі наявності, ідентифікаційний код.

2. Як довго триває процедура видачі кредиту?

Від 5-ти до 15-ти хвилин.

3. Що  таке «застава» та «заклад»?

Коротко та спрощено, застава – це передача майна, що належить позичальнику, у забезпечення кредиту. Заклад  ( або ж, інколи, «тверда застава») – це окремий вид застави, при якому таке майно кредитор бере на відповідальне зберігання, та повертає позичальнику при погашенні боргу, або ж залишає собі, якщо борг  не  сплачений.

Ломбарди у своїй діяльності використовують саме заклад.

4. Що можна принести для передачі у заставу?

Практично будь-яке рухоме майно, що має цінність.  Більшість ломбардів оперують виробами з дорогоцінних металів  та різноманітною технікою, але предметом застави можуть бути також антикваріат,  вироби з хутра, годинники та інше рухоме  та  нерухоме майно.

5. На який строк можна узяти кредит?

Договір, як правило, укладається на 7, 14 або 30 діб. Але треба брати до уваги, що у більшості ломбардів діє  добовий перерахунок , тобто, якщо Ви прийшли раніше чи пізніше строку, Вам порахують фактичний строк користування кредитом.

6. Чи є якісь приховані платежі, як це буває у банках? Чи є пені та штрафи за передчасне або несвоєчасне повернення кредиту?

У нашому ломбарді  – ні. Клієнт сплачує тільки відсоткову ставку за фактично використані дні, при цьому день позичання та день повернення вважаються одним днем.

7. Чому така велика відсоткова ставка?

Зовсім не велика!  Так, вона більша, порівняно з банками, але ж треба враховувати той факт, що ломбарди оперують значно меншими сумами та дають кредити значно швидше, ніж банки.  Образно кажучи, ломбарди – це «роздрібні» торговці грошима, а банки – «оптові».

8. Чи можна узяти у ломбарді кредит без застави?

Ні.  Треба зрозуміти, що «беззалогових» кредитів нема взагалі у природі, окрім особистого позичання між друзями та родичами.  Ті фінансові організації, які пропонують Вам «беззалоговий» кредит – просто брешуть. У договорі з такими організаціями Ви обов’язково  знайдете фразу  на кшталт  «позичальник відповідає усім своїм майном»,  що є прихованою формою застави і приводом для  можливого візиту колекторів.

Відносини між ломбардом та його клієнтом  збудовані  таким  чином, що клієнт може поступати з взятими у борг грошима на свій власний розсуд у сенсі повернення або неповернення кредиту. Ніяких додаткових зобов’язань, окрім вже переданої у заклад речі, у клієнта немає  і не може бути. Це є беззаперечна перевага ломбардного кредитування над  усіма іншими.

9. Що робити у разі втрати договору?

Прийти з посвідченням особи, написати заяву, та отримати дублікат. Ніякої плати за це немає.

10. Як ломбард відповідає за зберігання закладених речей?

Відповідає в межах оцінної вартості речі,  усім своїм майном. Усі вироби, що зберігаються, застраховані на суму їх оцінної вартості, причому (на відміну від банків та деяких ломбардів), за рахунок нашого ломбарду.

11. Що таке оцінна вартість, «сума на руки» та чим вони відрізняються?

Оцінна вартість  предмету застави – це  сума, суб’єктивна величина, яку, виходячи з кон’юнктури  ринку та власного досвіду, визначає експерт ломбарду.

«Сума на руки» – це, власно кажучи, і є та позика, яку ломбард вважає можливим надати під заставу предмету, оцінну вартість якого попередньо визначив касир-експерт.

Зазвичай, сума позики дещо менша, ніж оцінна вартість, що зумовлено ризиками ломбарду при можливій реалізації предмету застави у разі неповернення кредиту.

12. Чи можливо заплатити відсотки та пролонгувати кредит? Обов’язково приходити особисто?

Так, звичайно, причому будь-яку кількість разів. Особисто треба приходити при погашенні кредиту, природньо, що Вашу річ ми віддаймо тільки Вам. Відсотки ж при лонгуванні  може сплатити за Вас будь-яка людина.  Можна сплатити відсотки на нашому сайті, не виходячи з дому.

13. Що станеться, якщо закладений виріб не буде «викуплений»?

Якщо Ви нас не попередите про необхідність почекати,  через деякий час ломбард буде змушений передати Вашу річ на реалізацію.

14. Яку максимальну суму я можу отримати?

Сума кредиту у більшості ломбардів  визначається оцінною вартістю предмета застави. Якщо потрібна менша сума, ніж пропонує касир-експерт,  можна скористатися  т.з.  «неповною заставою» і отримати рівно стільки, скільки треба.

15. Чи є конфіденційними відносини з ломбардом?

Так.

16. Як ломбард продає «невикупи»?

Вироби з дорогоцінних металів наш ломбард  продає державі у Сховище НБУ.   Усе інше  реалізується у магазинах, адреси яких можна знайти на нашому сайті.

17. Як діє Програма лояльності?

З кожним Вашим зверненням у ломбард зростає Ваша індивідуальна знижка на відсоткову ставку.

Якщо Ви наш постійний клієнт, який не зловживає «невикупами», Ви станете спочатку «Преміум» -, а потім і «Супер Преміум» – клієнтом. Про преференції, які  надаються таким клієнтам, читайте на нашому сайті.